Komunikacja

komunikacja00007
Malmö jest dobrze skomunikowane z pobliskimi miejscowościami. Po mieście jeżdżą lokalne zielone autobusy.

W dalsze trasy można wybrać się regionalnymi żółtymi autobusami oraz koleją. Z dworca centralnego odjeżdżają szybkie pociągi, które rozpędzają się do 180km/h.

Komunikacja miejska jest punktualna. Na przystankach są zamontowane wyświetlacze pokazujące minuty do odjazdu kolejnych autobusów.

Komunikacja Skånetrafiken

Bilet Around the Sound
Bilet który warto rozważyć. W cenie 249SEK kupujemy bilet ważny 2 dni.

Po stronie szwedzkiej możemy bez limitu poruszać się po całej Skanii, korzystając z komunikacji miejskiej (zielone busy), podróżować regionalnymi autobusami (zółte busy), pociągami Pågatåg oraz Öresund. W cenie biletu jest także rejs promem pomiędzy miejscowościami Helsingborg – Helsingør.

W Dani z biletem możemy podróżować jedynie na linii przybrzeżnej (Kystbanen) na trasie Helsingør – Kopenhaga, pociągami Öresund. W Kopenhadze możemy na bilecie jeździć metrem oraz autobusami komunikacji miejskiej Movia.

Bilet przeznaczony jest do wykonania wycieczki dookoła cieśniny Sund. Jedynym warunkiem korzystania z biletu jest obowiązek przekroczenia Mostu nas Sundem w jedną stronę, w powrtoną skorzystanie z promu Scandlines pomiędzy miejscowościami Helsingborg – Helsingør.

Cena:

Bilety Cena
Dorośli 249 SEK
Dzieci (7 – 16 lat) 124 SEK
Dzieci poniżej 7 lat bezpłatnie, do 2 dzieci

Bilety 24 i 72 godzinne
Bilety można kupić w stoiskach obsługi Skånetrafiken, agencjach biletowych oraz w automatach biletowych. Bilety można także kupić w regionalnych autobusach – żółtych.

Cena:

Bilety 24h 72h
Cały region Skåne dorośli: 195, dzieci: 115 dorośli: 395, dzieci: 235
Malmö, Helsingborg, Lund i strefy otaczające dorośli: 65, dzieci: 40 dorośli: 165, dzieci: 100