Dojazd

komunikacja00001

Samolotem

Około 30km od miasta, w miejscowości Sturup znajduje się port lotniczy do którego dolatują samoloty z Polski. Loty z Gdańska, Warszawy oraz Katowic wykonuje Wizz Air. Z Wrocławia możemy dolecieć liniami Ryanair.

Do centrum miasta z lotniska Malmö-Sturup najlepiej dojechać autobusem firmy Flygbussarna, tańsze bilety można kupić zamawiając przez internet. Cena biletów do centrum: 99SEK dorośli, 79SEK młodzież do 25 lat włącznie. Bilet w dwie strony 179SEK.

Flygbussarna – kup bilety przez internet

Samochodem

Do Malmö z samochodem najlepiej dojechać wybierając prom. Wypłynąć możemy ze Świnoujścia, z którego odpływają promy do Ystad oraz Kopenhagi.
Ystad to miejscowość oddalona ok. 60km od Malmö, dojazd trwa około godziny. Z Kopenhagi do Malmö przez most dotrzemy w 20 minut. Wybierając tą opcję trzeba liczyć się z dodatkową opłatą za przejazd mostem przez samochody do 6m – 295 duńskich koron.
Z Gdańska można dotrzeć promem także do Karlskrony, która oddalona jest ok. 200km od Malmö.

Pociągiem

Nie istnieją żadne bezpośrednie połączenia do Malmö w Szwecji, możemy jedynie wybrać pociąg do Berlina, a następnie dokonać przesiadki na pociąg do Kopenhagi. Z Kopenhagi dojedziemy już w ok. 30 minut do Malmö licznymi pociągami na tej trasie.

Autobusem

Istnieje wiele połączeń autobusowych z Kopenhagą i Malmö, autokary odjeżdżają z większych polskich miast, często korzystają z promów. Można znaleźć także połączenia prowadzone jedynie drogą lądową.