Muzeum techniki

tech00021
Muzeum techniki w Malmö składa się z kilku pięter wystawowych sal. Na najwyższym piętrze znajduje się pokój pomysłów, w którym możemy wykonać kilkanaście fizycznych eksperymentów, zagrać w gry edukacyjne oraz zasymulować otaczające nas zjawiska. Ciekawą atrakcją jest możliwość wystrzelenia własnej wodorowej rakiety.
tech00017

W Muzeum techniki znajdziemy także wystawę lotnictwa i motoryzacji. Na miejscu możemy zobaczyć kokpity samolotów, wnętrze symulatora kontroli lotów oraz budowę silnika odrzutowego. Fani motoryzacji będą mogli usiąść w słynnym hipisowskim VW T2, lub wejść do samochodu Straży Pożarnej. Na miejscu zgromadzono także kilka perełek motoryzacyjnych.

Jedną z największych atrakcji muzeum jest idealnie zachowana łódź podwodna U3. Do dyspozycji zwiedzających udostępniono prawie wszystkie pomieszczenia. Odwiedzający mogą przejść się między modułami łodzi przechodząc przez specjalne śluzy.
tech00047

Zwiedzić można kajuty załogi, kabinę oficerską oraz maszynownię. Dodatkowo na terenie muzeum znajdują się wystawy różnych przedmiotów które przyczyniły się do technologicznego rozwoju świata.

Bilety:

40 SEK – dorośli
20 SEK – studenci

wstęp do lat 19 bezpłatny

Bilet upoważnia także do odwiedzenia Muzeum znajdującego się w pobliskim Zamku Malmöhus.

Mapa

Godziny otwarcia

Muzeum otwarte jest codziennie w godzinach 10.00 – 17.00.

Galeria

Zobacz też

Atrakcje turystyczne