Atrakcje Turystyczne

Most nad Sundem
most00001
Most Öresund łączący stolicę Danii – Kopenhagę z Malmö w Szwecji. Jest to niezwykła konstrukcja o długości blisko 8km, na potrzeby przedsięwzięcia wybudowano także sztuczną wyspę o długości ponad 4km oraz 3.5km tunel. Most został oficjalnie otworzony 1 lipca 2000 roku. Most nad Sundem jest najdłuższym mostem na świecie który łączy dwa państwa.

Czytaj więcej

Apartamentowiec Turning Torso
turning00005
Charakterystyczny budynek, który góruje nad Malmö. Wybudowany w latach 2001 – 2005, jest jednym z 25 najwyższych budynków w Europie. Jest także trzecim co do wysokości obiektem mieszkalnym w Europie. Ze względu na mieszkalne przeznaczenie budynku, nie został udostępniony żaden punkt widokowy dla turystów.

Czytaj więcej

Parki
parki00003
Malmö posiada także wspaniałe tereny wypoczynkowe. W samym mieście istnieje 16 parków. Pildammsparken – park który idealnie nadaje się do uprawiania różnych sportów. Ścieżka prowadząca dookoła parku ma 3km, natomiast wewnętrzna dookoła jeziorka 1km. Blisko centrum znajduje się także Kungsparken, przy którym mieści się zabytkowy Zamek. W wielu parkach istnieją zbiorniki wodne i kanały na których można pływać na rowerach wodnych lub statkiem wycieczkowym.

Czytaj więcej

Kościół św. Piotra
kosciol00004
Sankt Petri kyrka – zabytkowy kościół szwedzkiego Kościoła ewangelicko-luterańskiego. Kościół usytuowany jest w centrum miasta w dzielnicy Gamla staden (Stare Miasto). Jest to przykład niemieckiej odmiany gotyku, wybudowany na początku XIV wieku. Jest to najstarsza zachowana budowla w mieście.

Czytaj więcej

Lilla Torg – Mały Rynek
alilla00026
Mały rynek znajdujący się w dzielnicy Gamla staden (Stare Miasto). Na miejscu znajdują się sklepy, ogródki piwne oraz restauracje. Charakterystyczna zabudowa placu nadaje temu miejscu niesamowitego charakteru.

Czytaj więcej

Stortorget
stortorget00003
Jest to główny Rynek w mieście, znajduje się blisko Lilla Torg. Plac w tym miejscu istniał już w 1538 roku, historycznie stanowił centrum miasta i największy rynek handlowy w Skandynawii. Do dzisiaj w okół placu zachowały się zabytkowe budynki takie jak Ratusz z XVI wieku, oraz XIX-wieczna apteka Lejonet oraz hotel Kramer. W centrum placu zlokalizowany jest pomnik Karola X Gustawa na koniu, władcy który poprowadził Szwedów do zdobycia Malmö w 1658 roku. Na placu o powierzchni 2500 m kw. odbywają się koncerty, pokazy a nawet zawody jeździeckie. Zimową porą w tym miejscu rozkładane jest lodowisko. Od czasu elektryfikacji tramwajowej większe znaczenie nabrał Plac Gustawa Adolfa.

Czytaj więcej

Zamek Malmöhus
zamek00001
Zamek Malmöhus jest najstarszym renesansowym zamkiem w Skandynawii. Aktualnie na terenie obiektu działa muzeum historii regionu, sztuki i historii naturalnej. Twierdza została wybudowana w połowie XVI wieku stanowiąc siedzibę dla duńskich władców. W 1658 roku po przejściu terenów Malmö w ręce Szwedów postanowiono obiekt ufortyfikować. Następnie kilkaset lat później obiekt został przekształcony na więzienie. Od roku 1937 działa w tym miejscu muzeum.

Czytaj więcej

Muzeum techniki
tech00021
Muzeum techniki w Malmö składa się z kilku pięter wystawowych sal. W muzeum istnieje wystawa motoryzacji i lotnictwa, oraz przedmiotów które przyczyniły się do rozwoju technologicznego świata. Na jednym z pięter możemy wykonać kilkanaście fizycznych eksperymentów oraz zagrać w gry edukacyjne. Jedną z największych atrakcji jest możliwość wejścia do środka łodzi podwodnej U3.

Czytaj więcej